Skip to content

Napisali o nas

Chcesz nas lepiej poznać? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych artykułów poświęconych Shumee oraz rozwojowi naszej firmy.

02.12.2021
Shumee rozważa debiut na GPW
"Polska spółka rozwija swój biznes na fali mocno rosnącego globalnego rynku e-commerce. Jedną z opcji jest przeprowadzenie oferty publicznej i wejście na giełdę – dowiedział się „Parkiet". Decyzja zapadnie w przyszłym roku. – Aktualnie skupiamy się na uruchamianiu sprzedaży na nowych platformach i rynkach oraz pozyskiwaniu nowych producentów i dystrybutorów. Tylko w ostatnich tygodniach wystartowaliśmy i serwisujemy sprzedaż online m.in. dla Pepco, Eurofirany, TOP Secret, Jarstol, Vivaldi i holenderskiego dystrybutora TWM – wymienia Szymon Midera, współzałożyciel zarządzający spółką Shumee. Dodaje, że w sumie jest ona w trakcie uruchamiania sprzedaży ponad miliona produktów z różnych kategorii dla ponad 50 firm z Europy."
02.12.2021
30.11.2021
Polacy pomogli Pepco w sprzedaży online
"Pepco we współpracy z shumee wdrożyło strategię wykorzystania możliwości handlu w internecie z wykorzystaniem potencjału największych platform typu marketplace oraz darmowych dostaw. Produkty dyskontowej sieci Pepco są dostępne na ośmiu popularnych platformach typu marketplace tj. Allegro, Ceneo, Erli, Morele, Empik, Arena, Mall i Shumee. Firmę Shumee założyli Szymon Midera i Monika Stefaniak - byli menadżerowie mBanku i Banku Pocztowego oraz Andrzej Walczak - współwłaściciel Grupy Atlas - największego producenta wyrobów chemii budowlanej w Polsce."
30.11.2021
money-pl
21.10.2021
Pepco rusza na podbój internetu
"Pepco podjęło współpracę z serwisem shumee.pl, który pozwala klientom na dokonywanie zakupów oferty Pepco na kilku różnych platformach sprzedażowych, które już znają i lubią."
21.10.2021
bankier-pl
19.10.2021
Pepco rusza w Polsce ze sprzedażą przez internet
"Pepco rusza w Polsce ze sprzedażą za pośrednictwem internetowych platform zakupowych - poinformowało Pepco na swojej stronie internetowej. Produkty będą dostępne m.in. na takich platformach zakupowych, jak: Allegro, Ceneo, Empik.com, Morele, Erli.pl, Mall.pl, Arena.pl i Shumee, za pośrednictwem których są one oferowane do sprzedaży przez spółkę Shumee."
19.10.2021
dziennik-lodzki
11.07.2021
Łódzki biznes „shumee” w Europie, czyli jak powstała nowoczesna centrala handlu zagranicznego
"W ciągu czterech lat, niewielki łódzki start-up, który miał łączyć cechy portalu społecznościowego i platformy e-commerce, ewoluował do jednego z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw branży e-commerce nie tylko w kraju, ale i w Europie. Platforma shumee, bo o niej mowa, sprzedaje dziś produkty w modelu cross border w 17 krajach Europy, a jej roczne obroty w ciągu zaledwie dwóch lat wzrosły z 13 do blisko 100 mln zł."
11.07.2021
28.06.2021
A jednak shumee
"Dla założyciela Shumee było jasne, że musi iść za granicę, bo na krajowym rynku się nie wyżywi. Zaczął więc się integrować z lokalnymi liderami e-commerce w krajach regionu, wystawiając tam na sprzedaż towary z Polski. Dzisiaj ma kontrakty z blisko 40 marketplace’ami na 15 rynkach w Europie - od Rosji, po Wielką Brytanię. - Jesteśmy współczesną centralą handlu zagranicznego. W ciągu godziny możemy wystawić produkt równocześnie na kilkunastu rynkach – śmieje się Szymon Midera. Shumee ma umowy na sprzedaż transgraniczną z 20 polskimi, dużymi firmami, jak Black Red White i Homla. Wystawia ich produkty na zagranicznych platformach, zajmuje się tłumaczeniem oferty i wszystkich potrzebnych dokumentów na lokalne języki, pozycjonuje produkt, przekazuje informacje o transakcji, a następnie monitoruje transport i zapewnia obsługę posprzedażową."
28.06.2021

Dołącz do europejskiego rynku e-commerce i zacznij więcej zarabiać